Kilka słów o… EliteBook 850

Kilka słów o… EliteBook 850

EliteBook 850 to seria ultrabooków firmy HP cechująca się wysokiej jakości osprzętem. Jest to linia produktów przeznaczonych dla osób często korzystających z tego typu sprzętów. Obecnie na rynku znaleźć można sześć generacji z tej serii.

Podstawowe dane

Wszystkie laptopy HP EliteBook 850 posiadają ekran o 15,6 cali HD lub FHD. Wyposażone zostały w powłokę antyrefleksyjną. Co ważne, już pierwsza generacja ultrabooków posiada ekran dotykowy, podświetlany LED. Wszystkie modele posiadają kilka złącz USB, do tego złącze VGA, DisplayPort, wejście audio typu combo, czytnik kart SD, 1 RJ-45 oraz stację dokującą. Laptopy zaopatrzone zostały w podświetlane klawiatury oraz touchpad.

Parametry

Jeśli chodzi o dysk twardy, w laptopach z serii EliteBook 850 (https://www.laphard.pl/pl/c/EliteBook-850-G6/308) ma on pojemność od 128 do 512 GB SSD, w zależności od wybranego modelu. Wszystkie natomiast cechują się pojemnością 1TB HDD. Zastosowano tutaj procesor Intel Core, począwszy od i3 aż po i7. Ultrabooki posiadają akumulatory w postaci litowo-jonowej lub litowo-polimerowej. Poszczególne generacje zostały wyposażone w różne karty pamięci o maksymalnej pojemności do 16GB.

Jeśli chodzi o wyposażenie audio, laptopy z serii HP EliteBook 850 wyposażone zostały w kamerkę 720p oraz głośniki stereo. Te ostatnie wraz z rozwojem kolejnych generacji ulegają zmianie. W laptopie pierwszej generacji są to DTS Studio Sound. Wszystkie modele natomiast pozwalają na pracę maksymalnie do dwóch mikrofonów.

Zaletą laptopów z tej serii jest układ chłodniczy. Działa cicho, nie przekraczając 35 dB oraz utrzymuje stabilną temperaturę wewnątrz sprzętu (nieprzekraczającą 40 stopni Celsjusza).

Obudowa

W serii EliteBook 850 obudowa plasuje się na bardzo przyzwoitym poziomie. Do wszystkich modeli zastosowano stopy magnezu i aluminium. Począwszy od trzeciej generacji zaczęto odchodzić od wykończeń gumowych, co znacznie ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości. Generalnie wszystkie modele są dosyć sztywne i stabilne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Posiadają klasyczny, ale nowoczesny wygląd.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com