HP EliteBook 840

HP EliteBook 840

Bogato rozwinięty rynek laptopów sprawił, że coraz to częściej można usłyszeć na temat powstających całych serii laptopów biznesowych, które mają spisywać się właśnie w tej kwestii. To właśnie tego typu urządzenia zapewniają wygodną i szybką pracę, która jest nieoceniona zarówno w biurach, jak i przez przedsiębiorców. Jednym z ciekawszych laptopów, na który warto zwrócić uwagę jest HP EliteBook 840, Czym odznacza się ten sprzęt?

Wydajność

Zdecydowanie najważniejszym aspektem podczas doboru laptopa biznesowego jest jego wydajność. To właśnie temu elementowi trzeba zawsze poświęcać najwięcej uwagi. To od dostępnej mocy obliczeniowej zależeć będą możliwości samego urządzenia. Laptop HP EliteBook 840 spisuje się w tej kwestii po prostu dobrze (www.laphard.pl).

HP EliteBook 840 posiada procesor z serii Intel Core i7 7500U, który może pochwalić się dwoma fizycznymi rdzeniami. Mimo, że są to jedynie dwa rdzenie to wydajność nadrabiana jest dzięki odpowiednio wysokiemu taktowaniu zegara wynoszącemu do 3,5 GHz. Takie połączenie pozwala uzyskać wydajność na zadowalającym poziomie.

Ponadto urządzenie wyposażone zostało w 8 GB szybkiej pamięci RAM DDR4, która może zostać rozszerzona maksymalnie do 32 GB. Optymalne zestawienie procesora wraz z pamięcią operacyjną daje zadowalające rezultaty w postaci dobrej wydajności i komfortu użytkowania.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Kolejnym aspektem, któremu warto poświęcić więcej uwagi jest matryca. W modelu HP EliteBook 840 zastosowano wyświetlacz o przekątnej 14,1 cala, który generuje obraz w rozdzielczości FULL HD. Dzięki temu uzyskany obraz jest po prostu wyraźny, a odwzorowanie barw stoi na dobrym poziomie.

Następną ogromną zaletą jest dostęp do szybkiej dysku SSD o pojemności aż 512 GB. Jest to zdecydowane ułatwienie podczas wczytywania się plików czy operacjach na nich. Ponadto urządzenie HP EliteBook 840 wyposażone zostało w wiele różnorakich złącz, dzięki czemu podłączenie wielu zewnętrznych urządzeń nie będzie żadnym wyzwaniem. Sam laptop wygląda elegancko, a zastosowane materiały są najwyższej jakości.

Business obraz autorstwa katemangostar - www.freepik.com