Dell Latitude 5500 – laptop biznesowy

Dell Latitude 5500 – laptop biznesowy

Szeroki rozwinięty rynek laptopów sprawił, że kupno urządzenia, które będzie spełniać wszystkie wymagania użytkownika może okazać się nie lada wyzwaniem. Sam wybór laptopa jest szczególnie ważny gdy potrzebujemy urządzenia z myślą o prowadzeniu działalności. Wówczas sprzęt tego typu staje się nieocenionym narzędziem pracy. Jedną z ciekawszych propozycji jest laptop Dell Latitude 5500.

Dlaczego warto?

Zdecydowanie pierwszym elementem, który przemawia za wyborem tego laptopa jest jego wysoka wydajność, która związana jest bezpośrednio z doborem dobrych podzespołów. To właśnie one mają kluczowe znaczenie gdy mówimy o mocy obliczeniowej. W tym miejscu warto bliżej przyjrzeć się przede wszystkim procesorowi oraz pamięci RAM.

Modelem CPU zastosowanym w urządzeniu Dell Latitude 5500 jest Intel Core i5 8265U, który jest typową jednostką niskonapięciową. W praktyce oznacza to, że pobory energii w czasie niskiej intensywności są małe, zaś gdy niezbędna jest moc do intensywnej pracy jest ona po prostu uzyskiwana. Sam procesor może pochwalić się czterema rdzeniami, których taktowanie bazowe wynosi 1,6 GHz. Jednakże w trybie TURBO taktowanie osiąga nawet 3,9 GHz. Takie połączenie z jednej strony jest energooszczędne, a z drugiej użytkownik nie traci na wydajności.

Pamięć RAM

Następnym kluczowym aspektem jest pamięć operacyjna RAM. Laptop Dell Latitude 5500 posiada fabrycznie 8 GB szybkich pamięci DDR4 taktowanych na 2400 MHz. Dostępny jest również dodatkowy bank pamięci dzięki czemu możemy uzyskać maksymalnie 32 GB RAMu.

Matryca i inne zalety

W urządzeniu zastosowano ponadto matrycę o przekątnej 15,6 cala, zaś wyświetlany obraz otrzymujemy w rozdzielczości FULL HD. Jest to absolutnie wystarczające i pozwalające na komfortową pracę ze sprzętem. Pochwalić należy także długi czas pracy na baterii, mnogość dostępnych złącz oraz wyposażenie w szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Jak na laptopa biznesowego przystało Dell Latitude 5500 jest elegancki, a wszystkie elementy wizualne idealnie spasowane (więcej pod tym linkiem). To wszystko sprawia, że dostajemy urządzenie wymarzone dla każdego przedsiębiorcy.

Business obraz autorstwa katemangostar - www.freepik.com